Dobrý den,
Sluníčko svítí a na světě je krásně! Tedy pokud jste nevložili své peníze do rizikových obchodů. Akciové trhy včera zaškobrtly a nejhůře se to projevilo na asijských indexech v čele se šanghajským indexem, který přes noc spadl o 4 %. S&P nyní vysedává poblíž supportu na úrovni 1060/65 a i když celkově zastávám medvědí postoj a očekávám návrat k úrovním poblíž 1045, nepředpokládám, že by se tak stalo před pátečním zveřejněním amerických údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství (NFP). Před zveřejněním těchto údajů, k němuž by mělo dojít v pátek odpoledne, dokonce očekávám i mírnou boční konsolidaci mezi úrovněmi 1060 a 1075.
Následkem vývoje na akciových trzích se podobným směrem vydávají i devizové trhy a do dnešního rána vstupujeme s tím, že ze včerejších nočních obchodů jako jasný vítěz vychází JPY, a to i přesto, že z Japonska k nám přicházely pesimističtější zprávy ve formě vyšší míry nezaměstnanosti. Ani tento vývoj však neoslabil zájem o nákup JPY a, jak už tvrdím nějakou dobu, podobný obrázek můžeme očekávat během letních měsíců i nadále. V souladu s tímto vývojem je také americká deflace, která se nám slušně rozvíjí a ještě více zvyšuje hodnotu krátkých pozic v USDJPY. Přes noc se výnosová míra 10letých amerických státních dluhopisů dostala pod 3 % a japonští investoři přitom zároveň již likvidují své pozice v carry obchodech. U tohoto měnového páru je nyní důležitá úroveň 88,00, protože pod ní leží skutečně vážné riziko dalšího výrazného propadu.
Další příběh, který se dále vyvíjí, je přetrvávající švýcarský postoj k situaci, která údajně jednou naznačovala možný deflační vývoj, ovšem podle Švýcarů se takového vývoje není nutné dále obávat, takže je prakticky eliminováno riziko další intervence SNB (v nejbližší době). Na základě tohoto vývoje EURCHF konzistentně překonával nová historická minima a dnes ráno se obchodoval na úrovních poblíž 1,3280. Dopad tohoto poklesu pocítily i další měnové páry s EUR, které EURCHF zjevně stáhl s sebou. S přihlédnutím ke všemu, co jsem psal výše, je hlavní obětí EURJPY, jehož obchodování jsem dnes ráno popsal bývalému kolegovi jako vrážení střepů do oka… Bolestné. Nicméně v tomto páru se vyplatí zůstat krátcí…
Pokud jde o dění na dalších trzích, nová australská premiérka Gillardová označila pátek za nejzazší termín uzavření nových vyjednávání s těžaři ohledně nové těžební superdaně… Pár AUDUSD přes noc klesl, ale stejně mám dojem, že s ohledem na pravděpodobnou výslednou nižší daň (nejspíše 25 % namísto 40 %) by v konečném důsledku měl být výsledek pro AUD pozitivní. V průběhu dne zůstanu v měnovém páru krátký, ale pokud by mělo dojít k prolomení neprůchodné zóny podpory na úrovni 0,8615/25, pak by se kurz měl prozatím zastavit na 0,8580. Jakkoli má měnový pár celkově medvědí tendenci, je třeba říct, že se pohybujeme podle mého v jeho reálných hodnotách a agresivní krátké pozice nejsou z mého pohledu nejlepší volbou.
Ano, přiznávám, že záležitost s GBPUSD ještě stále úplně nepřebolela, ale podržím si své krátké pozice a počkám, jestli mi dopad zveřejněných ekonomických dat stlačí tento pár níže a sebere tím libře z plachet vítr, který jí tak příznivě vanul v závěsu za rozpočtem a jestřábími komentáři osamělého opozičníka v BoE Andrewa Sentence.
Pokud jde o dnešní data, v eurozóně očekáváme údaje o důvěře v ekonomický vývoj a indikátor podnikatelského klimatu, později v průběhu dne pak v USA index cen domů Case-Schiller composite a údaje o spotřebitelské důvěře. Hra s rizikem se mi stále líbí a myslím, že máme nakročeno k jejímu pokračování.
Pro dnešek hodně štěstí a nevěšte hlavu.
S pozdravem
Ken Veksler.
0 komentářů:
Okomentovat