Dobré ráno,
Akcie pokračují ve svém propadu a Čína pociťuje výrazné zpomalení!
Za stávající situace panuje na trzích nechuť k riziku a různá data, která byla přes noc zveřejněna a mezi něž patří i čínský index PMI (index nákupních manažerů), malují se vstupem do ospalých letních dnů velice obvyklý obrázek. Podle něj to vypadá, že Čína může očekávat mnohem slabší vývozy a zdá se, že také hospodářský růst (oficiálně) výrazně zpomaluje. Neoficiálně jsme samozřejmě všichni ve skutečnosti svědky něčeho, co všichni považují za kontrakci největší světové ekonomiky. Tyto zprávy spolu s několika dalšími zveřejněnými informacemi se nejhůře podepsaly na AUD, který pokračoval v poklesu, na který se nedávno vydal, zatímco CAD zase ztrácel v důsledku pravděpodobného poklesu poptávky po komoditách.
K tomu se přes noc přidala ještě nepříznivá data z Austrálie, která narýsovala mnohem horší krajinku v podobě stavebních povolení (promiňte mi tu narážku), než se původně očekávalo, což začalo být okamžitě spojováno s RBA a jejími snahami o přiškrcení ekonomiky, které se po šesti po sobě následujících zvýšeních úrokových sazeb nakonec ukázaly jako úspěšné, a potvrdila názor trhu, že ve střednědobém výhledu již není žádné další zvyšování sazeb žádoucí. Zdá se, že normální úroveň sazeb je tam, kde se právě nacházíme. V důsledku dvojité rány, kterou vyhlídky australského růstu utrpěly, samozřejmě došlo k poměrně silnému výprodeji AUDUSD a jenom díky článku zveřejněnému v místních australských médiích týkajícího se konečného vyřešení fiaska ohledně těžařské daně, ke kterému má dojít tento pátek, došlo k dočasnému přerušení propadu a měnový pár zamířil nahoru k 0,8365, načež se po zbytek asijské seance znovu usadil.
Pokud jde o další indexy a výsledky asijského obchodování, Nikkei index poklesl o přibližně 2 % a podobně si také vedl šanghajský index. K tomu není příliš co dodávat – vše už bylo napsáno a řečeno. Ruce pryč od rizika…
Během dne toho máme na pořadu spoustu: nejrůznější dluhopisové/likviditní aukce v Evropě, které budou mít pravděpodobně vliv na osud EURUSD. Jako první na startu je španělská aukce, která právě probíhá a údajně je úspěšná, což v současné době dodává oporu EUR. V průběhu dne se také dočkáme výsledků 12měsíčních refinančních operací, které bych na rozdíl od včerejších 3měsíčních očekával horší, protože 12měsíční likvidita bude podle mého názoru ve srovnání s 3měsíční pravděpodobně mnohem menší, a tudíž větší převis poptávky. Dále budou také ve Velké Británii zveřejněna data MOI a v USA Index aktivity ve zpracovatelském sektoru ISM a údaje o rozjednaných prodejích domů.
A jak se tedy stavím k dnešnímu obchodování? Velmi prostě řečeno, celkově stále zastávám ve vztahu k trhu medvědí postoj.
U EURUSD budu i nadále prodávat při vzestupech k 1,2300; hladina 1,2340 se zdá být velmi významnou úrovní odporu. Očekávám pokles až k úrovni kolem 1,2180, a jelikož hranice 1,2150 se včera držela velmi statečně, předpokládám, že tomu tak bude i dnes.
GBPUSD se konečně otáčí a v tomto případě se pro mě nic nemění: prodávám při posílení k 1,5050 atd.
USDCAD je pašák a nyní se chystá testovat úroveň 1,0700. Držím malou krátkou pozici se strategickým stoplossem umístěným nad 1,0770 v očekávání návratu k 1,0380 během nadcházejících dnů a na úrovni 1,0730 pravděpodobně krátké pozice rozšířím.
Měnové páry s JPY jsou pro vás to pravé ořechové, a to konkrétně krátké pozice v nich. Na této frontě nemůže můj střednědobý výhled nic změnit.
Jak jsem také uvedl výše, AUDUSD klesá a jako svou nejzazší cílovou úroveň pro výběr zisků z krátkých pozic, které mám již nějakou dobu otevřené, považuji hranici 0,8280.
Přeji vám dnes hodně štěstí. S pozdravem
Ken Veksler
0 komentářů:
Okomentovat