08 června 2011

Market Preview – 8. června 2011

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje níže

EUR se vůči USD dnes dopoledne obchoduje níže, poté co německý ministr financí Wolfgang Schäuble uvedl, že držitelé dluhopisů musí „podstatně“ přispět k druhému stimulačnímu balíčku pro Řecko. Předseda Fedu Ben S. Bernanke naznačil, že americká centrální banka by měla pokračovat ve své politice měnové stimulace, aby posílila „nerovnoměrné“ a „neuspokojivě pomalé“ oživení hospodářství.

JPY se vůči USD obchoduje na burze o 0,1 % výše.

V 6 hod. se EUR vůči USD obchodovalo o 0,2 % níže, a to na úrovni 1,4663 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o 0,2 % níže, tedy za 1,6420 USD. EUR se vůči GBP obchodovalo o něco níže, na úrovni 0,8930 GBP.

AUD se vůči USD obchoduje o 0,5 % níže.

Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže

Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže. Očekává se, že FTSE 100 otevře o 17 až 29 bodů níže.

Později během dne jsou v plánu hospodářské výsledky společností Punch Taverns, Hyder Consulting, GB Group, Dewhurst and Walker Crips Group.

SpolečnostCairn Energy dnes očekává rozhodnutí proti ekologickému hnutí Greenpeace ve věci dalšího přerušení vrtných aktivit u pobřeží Grónska.

British Airways, jako součást skupiny International Consolidated Airlines Group, a čilská letecká společnost Lan Airlines se dohodly na zaplacení celkem asi 155,5 mil. USD zákazníkům nákladní přepravy jako vyrovnání v americké soudní při týkající se fixování cen za globální leteckou nákladní přepravu.

Podle informací agentury Reuters byla od úterý na 48 hodin kvůli údržbě zavřena hlavní fluidní katalytická krakovací jednotka pro výrobu benzínu v texaské rafinérii společnosti BP, důvodem je práce na mokré pračce plynu.

Asijské akciové trhy: obchoduje se níže

Asijské trhy dnes dopoledne obchodují níže, sledují noční pohyb na Wall Streetu.

V Japonsku se akcie Tokyo Electric Power obchodují níže v souvislosti se zprávami, že veškeré jaderné reaktory v Japonsku by mohly být odstaveny. Akcie společnosti Nintendo se obchodují níže, neboť nová videohra neudělala na investory předpokládaný dojem. Akcie společnosti Kawasaki Kisen Kaisha se obchodují výše, poté co makléřská společnost zvýšila svůj rating jejích akcií z „neutral“ na „out-perform“. V 6 hod. se index Nikkei obchodoval o 0,3 % níže, na úrovni 9414,5.

V Jižní Koreji se akcie společnosti Hyundai Heavy Industries obchodují níže vzhledem ke zprávám o jejím zájmu o podíl ve společnosti Hynix Semiconductor. Trhy v Hongkongu obchodují níže, příčinou jsou poklesy akcií finančního a komoditního sektoru. V Číně se akcie společností China Merchants Bank a Industrial & Commercial Bank of China obchodují níže, neboť ochota investorů riskovat oslabila. Společnosti Huaneng Power International a Yanzhou Coal Mining se obchodují níže, na základě zpráv, že Čína by mohla v roce 2011 vydat nové normy pro emise uhelných elektráren.

Americké akciové trhy: futures se obchodují níže

V 6 hod. se futures na americké akciové indexy obchodovaly o něco níže, přičemž futures na index S&P 500 klesly o 1,6 bodů.

Nejdůležitějšími ekonomickými údaji dnes budou výsledky ekonomického průzkumu – Béžová kniha Fedu, týdenní index žádostí o hypotéku (MBA) a vývoj akcií surové ropy od EIA.

Pokud jde o výsledky společností, dnes zveřejní své údaje společnosti Pall Corporation, Greif, Men's Wearhouse, Ciena Corporation a Piedmont Natural Gas Company.

V rámci včerejšího následného obchodování s akciemi si společnost Ulta Salon Cosmetics & Fragrance polepšila o 13,7 %, poté co zveřejnila lepší zisk za první čtvrtletí, než se očekávalo. Společnost Oxford Industries šla nahoru o 5,6 %, po zveřejnění vyššího zisku za první čtvrtletí a posílení výhledu příjmů na fiskální rok 2011. Společnost Hovnanian Enterprises se propadla o 5,6 %, důvodem byly vyšší ztráty za druhé čtvrtletí. Společnost Hill-Rom Holdings klesla o 4,2 %. Molycorp se propadla o 2,9 % v důsledku svých plánů nabídnout převoditelné dluhopisy (senior notes) v hodnotě 200 mil. USD splatné v roce 2016 a dalších 30 mil. USD v dluhopisech prvním kupujícím. Společnost LDK Solar klesla kvůli slabému výhledu o 2,1 %.

Index S&P 500 včera zaznamenal pokles o 0,1 %, neboť investoři byli zklamaní, že nedostali žádný náznak od předsedy Fedu Bena S. Bernankeho o novém kole ekonomického stimulu. Společnost Cablevision Systems šla nahoru o 4,5 % po svém oznámení vyčlenění jedné ze svých divizí, AMC Networks, a po kladných vyjádřeních makléřské společnosti. Akcie technologického sektoru, společností F5 Networks a Intel Corporation, si polepšily o 4,6 % a 1,1 %, v tomto pořadí, zatímco Cisco Systems a Hewlett- Packard šly dolů o 3,0 % a 1,1%, v tomto pořadí. Společnost Avery Dennison si pohoršila o 3,8 %, poté, co jeden z analytiků snížil její rating.

Evropské akciové trhy: Očekává se otevření na nižších úrovních

Očekáváme, že evropské trhy otevřou na nižších úrovních. Index DAX pravděpodobně otevře o 28 až 38 bodů níže a CAC o 20 až 23 bodů níže.

Investoři očekávají údaje o běžném účtu platební bilance, obchodní bilanci a průmyslové výrobě v Německu, HDP eurozóny, tvorbě hrubého kapitálu, obchodní bilanci Francie a míře nezaměstnanosti ve Švýcarsku.

Kabel Deutschland Holding, Thrane & Thrane, Gifi a Beate Uhse zveřejní v průběhu dne své hospodářské výsledky.

Francouzský výrobce potravinářských přísad společnost Eurogerm oznámila založení společného podniku s japonskou skupinou Nisshin Seifun v čínské Šanghaji.

Deutsche Boerse a NYSE oznámily, že vyplatí jednorázovou dividendu ve výši zhruba 620,0 mil. EUR ve snaze získat podporu investorů pro fúzi.

List The Financial Times napsal, že společnost Hochtief zahájila prodej svých aktivit na letištích, aby se zbavila vedlejších aktiv a vylepšila svůj investorský profil.

Představenstvo společnosti Man Se odmítlo nabídku převzetí od koncernu Volkswagen s argumentem příliš nízké ceny a doporučila akcionářům, aby na ni nepřistupovali.

Aktuální makrodata Inflace maloobchodních cen v květnu zpomalila, naznačuje britský BRC

Britské maloobchodní konsorcium (BRC) uvádí, že index maloobchodních cen ve Velké Británii posílil v květnu meziročně o 2,3 % oproti růstu 2,5 % z předchozího měsíce.

Bernanke tvrdí, že ekonomika začne v druhé polovině 2011 zrychlovat

Předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke prohlásil, že v druhé polovině roku očekává oživení ekonomiky Spojených států díky postupnému zlepšení situace na trhu práce. K tomu dodal, že Fed učiní potřebné kroky k udržení inflace pod kontrolou.

Přebytek běžného účtu platební bilance Japonska se v dubnu snížil

Přebytek běžného účtu platební bilance Japonska činil v dubnu 405,6 mld. JPY ve srovnání s 1 679 bil. JPY za předchozí měsíc.

Ekonomika Jižní Koreje v 1. čtvrtletí fiskálního roku 2011 roste

Oproti předchozímu období vzrostl hrubý domácí produkt (HDP) Jižní Koreje v 1. čtvrtletí 2011 o 1,3 % oproti prognózovaným 1,4 %.

Světová banka snížila odhad růstu globální i americké ekonomiky

Světová banka snížila odhad růstu globální ekonomiky na rok 2011 z 3,3 % na 3,2 % a ekonomiky USA z 2,8 % na 2,6 %.

0 komentářů: