02 září 2010

2.9.2010 - S&P 500 bojuje s 50-denním klouzavým průměrem

Mads Kofoed, stratég trhu, Saxo Bank
S&P 500 bojuje s 50-denním klouzavým průměrem

Komentář

I přes velmi dobrou hodnotu ISM a nahoru revidovaným předpovědím MMF pro jihokorejskou ekonomiku jsou akcie toto ráno v červených číslech. Dnes sledujeme test 50 denního klouzavého průměru u S&P 500. Včera jsme viděli vysokou hodnotu u klouzavého průměru a pokud ji prolomíme, zaměříme svoji pozornost na úroveň 1100.

Co se děje?
Očekává se, že švédská Riksbank zvedne sazby na 0.75%, když ekonomika nadále roste. Švédsku se dosud dařilo vyhnout se všem problémům spojeným s nemovitostmi a hlavní ukazatel OECD stále stoupá.

Očekává se, že tovární objednávky v USA dnes pomalu porostou na 0.3% MoM. Tovární objednávky (Factory orders) se skládají z objednávek trvanlivého a netrvanlivého zboží, a již víme, že objednávky trvanlivého zboží vzrostly o 0.3% MoM v červenci (i když jsou často zveřejňovány revize společně se zprávami s továrními objednávkami).

Dle konsensu probíhající prodeje nemovitostí v USA poklesnou a zpomalí, když se nemovitostní trh stabilizuje (na velmi nízké úrovni!), po přerušeních daňového úvěru pro kupující nemovitostí. Ceny nemovitostí budou stále ovlivňovány, i když neočekáváme, že ceny (Case-Shiller) budou několik dalších měsíců klesat

Na zasedání ECB nebudou důležité události, pokud čekáme změny sazeb. Hlavní sazba refinancování bude držena na 1% a nebude v blízké budoucnosti nijak zvyšována. Trichet se snaží ukazovat, že je ekonomika zdravá. Přitom je jedinou zdravou (důležitou) zemí eurozóny Německo a rostoucí sazby budou opět sníženy.

0 komentářů: