16 prosince 2010

Forexový blog Kena Vekslera: Bavme se o výnosech

Výnosy, výnosy, výnosy…. Nelíbí se mi to, protože situace je dost obtížná. Všechny včerejší pohyby na trhu se točily okolo úrokových sazeb dlouhodobých amerických dluhopisů, o kterých jsem tu vytruboval už několik posledních dní. Úročení desetiletých dluhopisů vystoupilo na své maximum na úrovni 3,55 a o sazbách 30letých dluhopisů se tu raději ani nebudu zmiňovat. Úplně postačí, když zmíním, že to stačilo k tomu, aby JPY oslabil a USD posílil vůči všem měnám. EURUSD dost rychle oslabil, přes noc se dostal na minimum 1,3212/15 a příliš přesvědčivě nevypadal ani dnes ráno při korekci zpět nad úroveň 1,3250. Myslím si, že zmíněná korekce dlouho nevydrží, protože dnes lze očekávat dostatečné množství zpráv, které pošlou pár opět dolů, a novou mezní hranicí při pohybu směrem dolů by se tak mohla stát úroveň 1,3180. V Evropě dnes zahajuje 2denní summit, čeká nás také aukce španělských dluhopisů, přičemž ve světle včera naznačené revize úvěrového ratingu Španělska, ke kterému se chystá agentura Moody’s, lze očekávat, že investoři budou poněkud opatrnější. To samozřejmě ani nemusím zmiňovat sérii amerických dat, které nás čekají odpoledne, ani dopoledne oznámené rozhodnutí SNB ponechat úrokové sazby CHF beze změny.Pokud jde o ostatní páry, tak GBPUSD zůstává i nadále slabý a tempem obracejícího se ropného tankeru se tato věc konečně ocitá na čerstvých minimech a klíčovou úrovní, která by otevřela prostor pro další pokles, je 1,5530/15. USDJPY se včera díky úrokovým sazbám prodral nabídkami na hladině 84,30 a dnes ráno je po něm stále slušná poptávka, přičemž další úrovní, která stojí za pozornost, je 84,80 (mezi tím ještě 84,50, ale ta není tak významná).
AUDUSD se také těší poptávce, i když byl dnes ráno níže, a noční údaje od protinožců, ačkoli nebyly zrovna úchvatné, tuto náladu nijak zvlášť neutlumily.
Posledních pár dnů mluvím o CHFJPY a tento pár se nyní obrací dolů. Dnes ráno je třeba sledovat úroveň 86,30, jejíž trvalé prolomení by nabídlo možnost výraznější korekce k hladině 84,80 a níže.
USDCAD zůstává ve vymezeném pásmu. Včera krátce poklesl k úrovni parity, kde se ale setkal se slušnou poptávkou, a tak jsme se zase rychle dostali o 50 bodů výše.
Stále zachovávám obezřetnost až ostražitost, protože dnešek bude pravděpodobně dost ošklivý.

0 komentářů: