03 června 2011

Market Preview – 3. června 2011

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje o něco níže

EUR se vůči USD dnes ráno obchoduje o něco níže. Očekávání Forexu naznačují, že dnes plánovaná zpráva amerického ministerstva práce prokáže, že se růst počtu pracovních míst v USA v květnu zpomalil.

JPY se vůči USD i EUR obchoduje o 0,2 % výše.

V 6 hod. se EUR vůči USD obchodovalo o něco níže, a to v kurzu 1,4485 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o 0,2 % níže, tedy za 1,6343 USD. EUR se obchodovalo oproti GBP o 0,1 % výše, konkrétně za 0,8864 GBP.

AUD se vůči USD obchoduje nepatrně výše. Údaje naznačují, že aktivita v sektoru služeb v Austrálii se v květnu snížila.


Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše

Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou výše. Očekává se, že FTSE 100 otevře o 8 až 10 bodů výše.

Investoři očekávají index nákupních manažerů ve službách.

Později během dne jsou v plánu hospodářské výsledky společností Hornby, Caffyns a RWS Holdings.

Společný podnik BHP Billiton s Mitsubishi, BHP Billiton Mitsubishi Alliance, hlasoval ve prospěch práva na protestní akce zaměstnanců, jakkoli to neznamená stávku zaměstnanců.

Společnost Rio Tinto odsouhlasila v nadcházejících 40 letech vydat více než 2 mld. USD na rozšíření svého železářského provozu v oblasti osídlené původními obyvateli v regionu Pilbara v západní Austrálii.

Podle deníku Financial Times se očekává, že společnost Betfred vyjde vítězně z aukce na koupi britské státní sázkové společnosti Tote a porazí Sports Investment Partners (SIP) Sira Martina Broughtona v obchodu, který si posledně jmenovaný cení na více než 200 mil. GBP.

Barclays Capital, divize investičního bankovnictví Barclays, oznámila, že na post CEO v Austrálii a na Novém Zélandu nastupuje Cynthia Whelanová.


Asijské akciové trhy: obchoduje se většinou níže

Asijské trhy dnes ráno obchodovaly většinou na nižších úrovních, protože trh byl v očekávání zprávy o zaměstnanosti z USA, která má být zveřejněna dnes během dne a která pravděpodobně prokáže, že růst zaměstnanosti se v květnu zpomalil.

V Japonsku se akcie společností Nissan Motor, Honda Motor a Sony obchodují níže, protože japonský jen dnes vůči americkému dolaru posílil. Akcie společnosti Tokyo Electric šly dolů poté, co společnost oznámila nárůst množství kontaminované vody v jaderné elektrárně Fukušima. Akcie společnosti Mitsubishi Heavy Industries se obchodují výše na pozadí zpráv, že ve stávajícím finančním roce tato společnost pravděpodobně zvýší prognózu výnosů ve svém jaderném provozu. V 6 hod. se index Nikkei obchodoval s 0,5% změnou na 9507,5.

V Jižní Koreji se akcie společností LG Electronics a Hynix Semiconductor obchodují níže. V Hongkongu se obchoduje níže China Overseas Land & Investment kvůli obavám souvisejícím s pokračujícím zpřísňováním politiky v Číně. V Číně se akcie Shanghai Chaori Solar Energy Science & Technology Company obchodují výše na základě zpráv, že vláda do konce roku 2015 plánuje zdvojnásobit kapacitu na výrobu solární energie.


Americké akciové trhy: futures se obchodují níže

V 6 hod. se futures na americké akciové indexy obchodovaly níže, přičemž futures na index S&P 500 se propadly o 1,6 bodů.

Hlavní ekonomické údaje, které dnes budou zveřejněny, zahrnují změnu počtu pracovních míst mimo zemědělství, průměrnou hodinovou mzdu, změnu počtu pracovních míst v soukromém sektoru, index aktivity ISM mimo zpracovatelský sektor a míru nezaměstnanosti.

Své hospodářské výsledky dnes oznámí společnosti American Woodmark Corporation, Blyth, Air T, Newmarket Technology a Breeze Eastern Corporation.

V rámci včerejšího následného obchodování s akciemi si společnost Cascade Corporation polepšila o 14,3 %, čímž trhy reagovaly na zveřejnění hospodářských výsledků za 1. čtvrtletí, které překonaly očekávání. Společnost Quiksilver posílila o 8,9 % poté, co za 2. čtvrtletí vykázala nad očekávání dobrý upravený zisk. Společnosti Fortinet a Red Robin Gourmet Burgers posílily o 3,9 % a o 0,2 %. Akcie společnosti Diamond Foods ztratily 1,6 % i přes to, že firma ve svých výsledcích za 3. čtvrtletí vykázala zisk. Akcie společnosti Cooper Cos posílily o 2,5 %, neboť hospodářské výsledky firmy dosažené ve 2. čtvrtletí překonaly očekávání.

Index S&P 500 včera oslabil o nepatrných 0,1 %. Akcie společností Gap a Limited Brands patřící do maloobchodního sektoru, ztratily 4,1 %, resp. 2,2 %. Skupina Goldman Sachs oslabila o 1,3 % poté, co obdržela předvolání k soudu od prokurátora manhattanského okrsku týkající se aktivit banky vedoucích k úvěrové krizi. Společnost Joy Global posílila o 5,4 % poté, co za 2. čtvrtletí vykázala nad očekávání dobrý zisk. Akcie společnosti Sealed Air spadly o 6,0 % poté, co firma ohlásila odkup soukromě vlastněné společnosti Diversey Holdings. Nejvíce si v rámci indexu polepšila společnost DeVry, která posílila o 14,6 %.


Evropské akciové trhy: očekává se, že otevřou výše

Evropské trhy by podle očekávání měly otevřít výše. DAX pravděpodobně otevře o 2 až 11 bodů výše, dále se očekává, že CAC otevře o 10 až 11 bodů výše.

Investoři čekají na zveřejnění výsledků německého a francouzského indexu nákupních manažerů ve službách a dále také na kompozitní index nákupních manažerů v eurozóně.

Během dne by své hospodářské výsledky měly zveřejnit společnosti Brait a Beate Uhse.

SpolečnostFiat SpAby měla americkému ministerstvu financí uhradit přibližně 560 mil. USD za zbývající 6,0% vlastnický podíl ve skupině Chrysler.

Financial Times uvedly, že Société Générale byla nucena strukturovat svoji sázku na růst vlastních akcií ve výši 1 mld. USD, kterou realizovala v březnu 2008, bezprostředně po zpronevěře Jérôme Kerviela, ve formě investice do lybijského státního investičního fondu.

CEO společnosti ThyssenKrupp Steel Americas uvedl, že zahájení činnosti nového průmyslového komplexu na výrobu oceli nacházejícího se v Rio de Janeiru „probíhá nad očekávání dobře“.

Byla podána žaloba proti bývalým osmi členům představenstva společnosti Bayern LB v souvislosti s akvizicí rakouské banky Hypo Group.

Credit Suisse Group prohrála své odvolání proti společnosti STMircoelectronics týkající se obvinění z neoprávněných investic do cenných papírů s periodicky stanovovaným úrokem (auction-rate securities), přičemž soud přiznal 400 mil. USD společnosti STMircoelectronics.


Aktuální makrodata

EU a MMF se připravují na druhý záchranný balíček pro Řecko

Evropská unie a Mezinárodní měnový fond by měly dnes v rámci přípravy druhého záchranného balíčku pro Řecko dokončit hodnocení řeckého plánu na prodej národního majetku v hodnotě cca 78 mld. EUR.

Opatrné vyjádření agentury Moody’s ohledně snížení ratingu amerických dluhopisů

Agentura Moody's Investors Service uvedla, že možná přehodnotí aktuální rating amerických vládních dluhopisů, který je na úrovni Aaa, a zváží jeho možné snížení, pokud Bílý dům a Kongres do poloviny července neučiní pokrok ve vyjednáváních ohledně navýšení limitu amerického zadlužení a snížení rozpočtového deficitu.

Počet vydaných novozélandských stavebních povolení v dubnu poklesl

Ve srovnání s předchozím měsícem poklesl v dubnu počet vydaných novozélandských stavebních povolení o sezónně upravených 1,6 %. Tento výsledek následoval po nárůstu o 2,0 % zaznamenaném v předchozím měsíci.

Australský sektor služeb v květnu zaznamenal pokles

Sezónně upravená hodnota australského indexu služeb v květnu poklesla, neboť index vykázal hodnotu pouhých 49,9 bodů ve srovnání s 51,5 body zaznamenanými v minulém měsíci.

Rozvaha amerického Fedu vzrostla na rekordních 2,79 bln. USD

Rozvaha amerického Fedu vzrostla v týdnu končícím 1. červnem na rekordních 2,79 bln. USD z 2,78 bln. USD vykázaných v minulém týdnu.

Čínský soukromý sektor v květnu posílil

Hlavní výrobní PMI index pro Čínu od HSBC vzrostl v květnu na čtyřměsíční maximum ve výši 52,8 bodů, kam se dostal z 51,7 bodů vykázaných v dubnu.

0 komentářů: