28 července 2011

FX blog Kena Vekslera: AUDUSD díky údajům o australské inflaci na nových maximech

Největší vliv měla přes noc o mnoho lepší než očekávaná australská inflace (CPI). AUDUSD dosáhl nových maxim a na těchto úrovních okolo 1,1070 se obchoduje i ve chvíli, kdy píši tento text. Data předčila očekávaní nejen na kvartální bázi, ale dokonce i na roční a přiblížila se tak horní hranici pásma stanoveného centrální bankou. To pochopitelně otevírá možnost dalšího růstu úrokových sazeb. Pokud si vzpomínáte, členové australské centrální banky v minulosti prezentovali stanovisko, že další kroky provedou na základě údajů, které byly zveřejněny dnes v noci. I když silný AUD k inflaci přispívá, dnes ráno trhem proběhly neověřené zprávy, že k intervenci by dojít nemělo. Vzhledem k tomu, že snížení sazeb není na pořadu dne, trhy budou sledovat listopadové zasedání australské centrální banky. Pokud by mělo dojít ke zvýšení sazeb, pak právě na něm.

Jinak AUD neprofitoval jenom z pokračujícího oslabování USD, další významný pohyb byl k vidění na USDJPY, který je nyní na hony vzdálen extrémní hodnotě 76,25, kde byl při březnovém zemětřesení v Japonsku. Politická nejistota v USA nadále pokračuje, dnešní hlasování bylo přesunuto na zítřek. Čas do konečného termínu 2.srpna se tak výrazně krátí. V pokračující nejistotě se pochopitelně dařilo zlatu, které dosáhlo dalšího maxima a z různých stran se ozývají hlasy žádající návrat zlatého standardu. Nemohu než souhlasit… Kde mají nyní všichni peníze? Ve zlatě, CHF a JPY… dalším bezpečným přístavem je ještě CNY, ačkoliv o něm toho moc neuslyšíte…

Jinak přes noc se dění soustředilo na politické dění v USA a ačkoliv debata ohledně posunutí dluhového stropu zatím stojí na místě, zabírá většinu novinových titulků. Lidé by však měli soustředit na Eurozónu, kde sice minulý týden prošel záchranný balík, ale je třeba ho ještě ratifikovat na úrovni jednotlivých vlád atd. atd. …

V průběhu dne nás čeká CHF KOF index, americké objednávky zboří dlouhodobé spotřeby a večer rozhodnutí RBNZ o sazbách. Poslední údaj není bez zajímavosti, protože minulou noc se NZD vyšplhal k výšinám a minulou noc se objevil těžko uvěřitelný titulek, že NZD se stává bezpečným přístavem… Nevím, jak slušně vyjádřit moje překvapení nad takovou blbostí….

Na hlavních párech se nyní těžko obchoduje, ale tady je alespoň pár postřehů:

EURUSD: na straně USD je stále tendence k oslabování, ale nad úrovní 1,4550 je umístěno množství stoplossů, takže můžeme vidět falešný průraz nad 1,4570 předtím, než se dostaneme opět níže. Na opačné straně je podpora na 1,4430, s pár stoplossy níže a pak podpora na 1,4360/80.

GBPUSD: vypadá stále jasně (hlavní roli hraje USD) a 1.6470 je stále ve hře. Na spodní straně vypadá zajímavě 1,6330 (stoplossy) a podpora je pak okolo 1,6270/80.

USDJPY: můj postoj k JPY znáte, takže prozatím vypadá 78,30/80 jako strop.

AUDUSD: Úvodní konsolidace by měla testovat 1.0980, ale zatím není žádný protipohyb, žádný ústup… Na spodní straně sledujte (nejen dnes) 1,0830/1,0780.

USDCAD: vypadá trochu lépe pro nákup okolo 0.9390/80, ale směrem nahoru bude prostor pravděpodobně omezený na 0.9470.

EURGBP: V pasti! To je vše… Sledujte 0,8775 a 0,8850, ale druhá hodnota je dnes nepravděpodobná...

EURJPY: Nezdařený pokus z minulého týdne o překonání hladiny 114 zvyšuje riziko poklesu a rally na 113,30/50 může být falešná s návratem v dalších dnech na 111,60 nebo níže.

0 komentářů: