29 října 2010

Další obrat u dolaru v důsledku změny sentimentu před příštím týdnem

Přes noc jsme byli z pohledu dolaru svědky slabé seance. Dolar přišel o své zisky z předchozích dvou dnů, jelikož obchodníci považovali jeho oživení v měnícím se prostředí pro přijetí dalších kroků ke kvantitativnímu uvolňování ze strany Fedu příští týden za příliš ambiciózní. K oslabení dolaru také přispěly nižší americké výnosy a spekulace o výprodeji USD na konci měsíce z důvodu přehodnocení zajištění investičních portfolií. Eurové trhy i nadále ignorují rostoucí rozdíly v úročení dluhů jednotlivých zemí eurozóny a proslýchá se, že centrální banka poptává EUR na irské dluhopisy, a dokonce se hovoří o revalvaci jüanu během tohoto víkendu! Zkrátka a dobře, jedná se o snahu najít důvody, které by vysvětlovaly pohyby trhu, který se chystá na konec měsíce před spoustou rizikových událostí v příštím týdnu. MMF ve svém každoročním přehledu uvádí, že AUD je o 5-15 % nadhodnocený, jüan „výrazně podhodnocený“ a USD na „silné straně“ fundamentů.
Pokud jde o data zveřejněná v USA, týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl výrazně z revidovaných 455 tis. z minulého týdne na 434 tis., což je druhý nejnižší výsledek za rok 2010, a počet již registrovaných žádostí se také snížil, a to ze 4 478 tis. na 4 356 tis.
Pokud jde o údaje zveřejněné dnes brzy ráno během obchodování na asijských trzích, obchodní deficit Nového Zélandu se v září zvýšil, jelikož vyšší měnový kurz a nižší ceny mléčných výrobků poškodily vývoz. Pokud jde o Japonsko, míra nezaměstnanosti se snížila o něco víc, než se předpokládalo, z 5,1 % na 5,0 %, zatímco index spotřebitelských cen na celostátní úrovni dosáhl očekávané meziroční hladiny -0,6 %, přičemž jádrový index vykázal mnohem prudší propad, meziročně o -1,1 %. Říjnové údaje pro oblast Tokia vykázaly poprvé od března 2009 pozitivní hodnotu.
V průběhu asijské seance se neobjevilo mnoho důkazů o tocích na konci měsíce, ale analýza naznačuje, že můžeme očekávat další výprodej USD, i když vzhledem k relativně nevýrazné výkonnosti dluhopisů a akcií tento měsíc nijak agresivní.
V průběhu evropského obchodování nás čekají německé maloobchodní tržby, norské údaje o nezaměstnanosti a maloobchodních tržbách, britská data týkající se hypotečních úvěrů/půjček a peněžní zásoby a konečně také švýcarské předstihové indikátory. Severoamerická seance uzavře měsíc kanadským HDP, cenami průmyslových výrobků/surových materiálů a první revizí amerického HDP za 3. čtvrtletí, chicagským indexem nákupních manažerů, konečným indexem spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan a NAPM – Milwaukee.
Přeji hezký víkend.

0 komentářů: