15 června 2011

Market Preview – 15. června 2011

Saxo Bank

Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou o trochu níže

Britské trhy otevřou pravděpodobně o trochu níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 3 až 4 body níže.

Investoři očekávají počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti a míru nezaměstnanosti (ILO).

Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti European Goldfields, Liontrust Asset Management, Victoria, Sutton Harbour Holdings a Graphite Enterprise Trust.

Společnost Rio Tinto oznámila investice cca 676 mil. USD do urychlení své expanze v regionu Pilbara v západní Austrálii, kde jsou bohatá naleziště železné rudy. Dále zástupce této společnosti zmínil, že společnost nabídne portfolio cen železné rudy, které bude zahrnovat jak dlouhodobé a krátkodobé smlouvy, tak prodej na spotovém trhu.

Australská společnost Asciano uvedla, že s BHP Mitsui Coal podepsala dlouhodobou smlouvu na těžbu uhlí v Queenslandu v ročním objemu 4,2 mil. tun, která začne v lednu roku 2013.

Royal Bank of Scotland Group převzala kontrolu nad 42 hotely značky Marriott v hodnotě přibližně 1 mld. GBP, které se nacházejí po celé Velké Británii, a ustanovila poradenskou společnost Ernst & Young správcem pro majitele hotelů.

Asijské akciové trhy: obchodují většinou níže

Na asijských trzích se dnes dopoledne většinou obchodovalo níže.

V Japonsku se akcie společnosti Tepco obchodují výše poté, co japonská vláda předložila návrh zákona, podle něhož by část pohledávek uplatňovaných vůči ní mohla být financována z veřejných prostředků. Akcie společnosti Hino Motors se obchodují výše, jelikož společnost letos předpokládá návrat do černých čísel a obnovení výroby na normální úrovni ve všech svých závodech. Akcie společnosti Kansai Electric Power se obchodují výše poté, co makléřská společnost zvýšila jejich rating z „hold“ na „buy“. V 6 hod. se index Nikkei obchodoval o0,2 % výše na úrovni 9 562,8.

V Jižní Koreji se Posco a Hyundai Motor obchodují níže. Na hongkongských trzích se obchoduje níže kvůli ztrátám, které postihly bankovní tituly, když včera čínská centrální banka People’s Bank of China (PBOC) bankám zvedla požadovanou sazbu povinných rezerv. China Overseas Land & Investment, Sun Hung Kai Properties, Bank of China, jakož i Industrial a Commercial Bank of China obchodují níže poté, co agentura S&P snížila rating čínských stavebních společností. V Číně se akcie společnosti Shanghai Electric Groupobchodují výše, protože společnost naznačila své plány investovat 1 mld. CNY do energetického podniku spolu se společností Shanghai Municipal Electric Power Company.

Americké akciové trhy: futures se obchodují níže

Futures na americké akciové indexy se v 6 hodin obchodovaly níže, futures na index S&P 500 se ráno obchodovaly o 3,3 body níže.

Dnešní hlavní ekonomické zprávy zahrnují index spotřebitelských cen, čistý příliv dlouhodobého kapitálu, průmyslovou výrobu, index žádostí o hypotéku (MBA), index podnikatelské nálady NY Fedu a index trhu rezidenčních nemovitostí NAHB.

Během dneška mají zveřejnit své hospodářské výsledky společnosti Finisar Corporation, Korn/Ferry International a Casella Waste Systems.

V rámci včerejšího následného obchodování s akciemi si společnost Clarcor připsala 2,7 % poté, co zveřejnila vyšší hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí a zvedla prognózu svých zisků za finanční rok 2011. Banka JPMorgan Chase posílila jen nepatrně, když oznámila, že se generální ředitel její mezinárodní divize rozhodl odstoupit. Společnost Aveo Pharmaceuticals po oznámení, že plánuje emisi akcií, ztratila 6,5 %. Akcie společnosti BreitBurn Energy Partners se propadly o 5,0 % poté, co společnost Quicksilver oznámila, že zahájila emisi jejích akcií v počtu 7 milionu kusů.

Index S&P 500 si včera připsal 1,3 % díky americkým údajům týkajícím se maloobchodních tržeb, které předčily očekávání, a nezanedbatelnému nárůstu čínské průmyslové výroby. Akcie maloobchodního sektoru J. C. Penney vylétly vzhůru o 17,5 % poté, co společnost oznámila, že jejím novým CEO byl jmenován Ron Johnson, který stál na počátku iniciativy maloobchodního prodeje společnosti Apple. Akcie společnosti Best Buy šly v důsledku zveřejnění lepších než očekávaných hospodářských výsledků za 1. čtvrtletí o 4,6 % vzhůru. Společnost Lorillard si připsala 11,8 % díky oznámení, že změny ve zprávě výboru FDA týkající se mentolových cigaret nebudou nikterak podstatné. V souladu s nárůstem cen ropy vzrostly akcie společností Cabot Oil and Gas, Marathon Oil a Cameron International o 5,6 %, 4,5 %, resp. 5,0 %.

Finanční tituly Capital One Financial, Morgan Stanley, American International Group, Bank of America, Citigroup a Hudson City Bancorp poklesly o 3,3 %, 2,4 %, 1,6 %, 1,6 %, 1,0 % a 1,0 % v uvedeném pořadí.

Evropské akciové trhy: očekáváme, že otevřou na trochu nižších úrovních

Očekáváme, že evropské trhy otevřou na trochu nižších úrovních. DAX pravděpodobně otevře o 5 až 9 bodů níže a CAC o 1 až 7 bodů níže.

Investoři čekají na zveřejnění francouzského indexu spotřebitelských cen, údaje o průmyslové výrobě v eurozóně a výrobní a dovozní ceny ve Švýcarsku.

Společnosti H & M Hennes & Mauritz, Industria De Diseno Textil, Faiveley Transport a Esi Group zveřejní během dne své hospodářské výsledky.

Telefon AB LM Ericsson koupí společnost Telcordia Technologies za cca 1,2 mld. USD a rozšíří tak svou nabídku softwaru a servisní podpory.

CEO společností Fiat a Chrysler Sergio Marchionne oznámil, že první z uvedených společností nebude riskovat snížení ratingu, aby získala plnou kontrolu nad koncernem Chrysler Group, a popřel jednání o koupi podílu fondu United Auto Workers ve společnosti Chrysler, který zajišťuje zdravotní péči pro bývalé zaměstnance v důchodu.

Podle agentury Bloomberg plánuje Commerzbank opětovný prodej cca 75% podílu v divizi RWE Amprion, která spravuje přenosovou soustavu společnosti, několika finančním investorům, např. pojišťovnám, a to ve formě investičního fondu s uzavřenou strukturou.

Podle listu Financial Times Deutschland společnost Cevian Capital neprodá svůj podíl v Demag Cranes společnosti Terex Corporation, dokud nedojde k dohodě mezi potenciálním kupujícím a cílovým subjektem.

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje na nižších úrovních

Dnes ráno se EUR obchoduje vůči americkému dolaru na nižších úrovních, zatímco představitelé EU marně usilují o nový záchranný plán pro Řecko. Navíc trhy očekávají, že z údajů, které mají být zveřejněny později během seance, vyplyne, že míra inflace ve Francii byla v květnu na dvouletém maximu, zatímco průmyslová výroba v USA v květnu rostla.

JPY se vůči USD obchoduje o 0,1 % níže.

V 6 hod. ráno se EUR obchodovalo na burze Forex na úrovni 1,4415 USD, což představuje 0,2% pokles, a britská libra poklesla vůči dolaru o 0,1 % na 1,6362 USD. EUR se vůči libře obchoduje o 0,1 % níže na úrovni 0,8811 GBP.

AUD se vůči USD obchoduje o 0,2 % výše poté, co guvernér australské centrální banky Glenn Stevens naznačil v určité fázi možnost zvýšení sazeb.

Aktuální makrodata

Spotřebitelská důvěra ve Velké Británii v květnu podle agentury Nationwide stoupla

Agentura Nationwide oznámila, že index spotřebitelské důvěry ve Velké Británii stoupl v květnu na hodnotu 55,0 ve srovnání s údajem za předchozí měsíc, který byl revidován nahoru na 44,0.

Bernanke řekl, že omezování dluhu není „správným nástrojem“, který by měl podpořit rozpočtové škrty

Předseda Federálního rezervního systému Ben S. Bernanke naznačil, že federální vláda by neměla používat strop zadlužení USA jako nástroj na podporu škrtů v rozpočtu – nebude-li tento strop zvednut, na finančních trzích to může vyvolat „značnou nestabilitu“.

Míra nezaměstnanosti v Jižní Koreji v květnu poklesla

S přihlédnutím k sezónnosti poklesla míra nezaměstnanosti v Jižní Koreji v květnu na 3,3 % z hodnoty 3,6 % za předchozí měsíc.

Spotřebitelská důvěra v Austrálii v červnu poklesne, uvádí banka Westpac

Westpac Bank a Melbourne Institute oznámily, že index spotřebitelské důvěry v Austrálii poklesl v červnu na měsíční bázi z květnových 103,9 na 101,2 – tento 2,6% pokles představuje nejnižší hodnotu za poslední dva roky.

Započatá výstavba domů v Austrálii za 1. čtvrtletí fiskálního roku 2011 vzrostla

Započatá výstavba v Austrálii oproti předchozímu období a s přihlédnutím k sezónnosti vzrostla v 1. čtvrtletí 2011 o 3,1 %, a to po nahoru revidovaném 4% poklesu v předchozím čtvrtletí.

0 komentářů: