28 června 2011

Market Preview – 28. června 2011

Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše

Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 bodů výše. K dnešním důležitým údajům patří hrubý domácí produkt, bilance běžného účtu a celkové investice podniků.

Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Amphion Innovations, Northgate, Carpetright, Daisy Group a ACM Shipping Group.

Výkonný předseda společnosti CI Financial Corporation, největšího akcionáře ve skupině TMX Group, a další přední podnikatelé v Kanadě podporují nabídku London Stock Exchange Group ve výši 3,3 mld. CAD k převzetí Toronto Stock Exchange.

Rank Group změnila svůj postoj k nabídce Guoco Group s tím, že akcionáři, kteří nejsou znepokojeni tím, že Guoco zruší kotaci skupiny Rang Group na burze, by měli tuto nabídku odmítnout.

Společnost Kesa Electricalsoznámila, že její největší akcionář, Knight Vinke Asset Management, zvýšil svůj celkový podíl ve společnosti z 18 % na 19 %.

Společnost Cairn Energy oznámila, že se zřekne poplatku za nekonkurování, aby prosadila prodej svého podílu ve své indické pobočce společnosti Vedanta Resources.

Asijské akciové trhy: smíšené obchodování

Obchodování s akciemi na asijských trzích bylo dnes ráno smíšené.

V Japonsku se trhy obchodovaly výše, neboť obavy ohledně dluhové krize v Řecku ustupovaly. Akcie společnosti Tokyo Steel Manufacturing se obchodovaly výše poté, co jedna makléřská společnost zvýšila svůj rating z „neutral“ na „buy“. Akcie společnosti Ricoh se obchodovaly výše na základě zpráv, že Evropská unie sníží cla na multifunkční tiskárny. V 6 hod. se index Nikkei obchodoval o 1,1 % výše na úrovni 9 681,8.

V Jižní Koreji se trhy obchodovaly výše, zisky zaznamenaly akcie technologických společností. Akcie společností LG Electronics a Samsung Electronics se obchodovaly výše poté, co průzkum International Data Corporation naznačil, že americké společnosti v roce 2011 zvýší své výdaje na informační technologie. Hongkongské trhy obchodovaly nepatrně níže, níže se obchodovaly i akcie bankovních společností. Akcie společností HSBC Holdings a China Construction Bank Corporation se obchodovaly níže. Trhy v Číně se obchodovaly níže, akcie bankovních společností zaznamenaly ztráty kvůli obavám, že růst hospodářských výsledků podniků se zpomalí kvůli zpřísňování měnové politiky.

Americké akciové trhy: futures se obchodují výše

Futures na americké akciové indexy se v 6 hodin ráno obchodovaly výše, futures na index S&P 500 o 11,6 bodů výše.

K dnešním důležitým zveřejněným ekonomickým údajům bude patřit spotřebitelská důvěra, indexy cen domů S&P/Case-Shiller a index výrobní aktivity richmondskho Fedu.

Během dnešního dne mají zveřejnit své hospodářské výsledky společnosti Synnex Corporation, Shaw Group, Sealy Corporation, Progress Software Corporation a Arcadia Resources.

V rámci včerejšího následného obchodování si akcie společnosti Nike polepšily o 4,5 % na základě výsledků, které předčily očekávání. Akcie společnosti Accenture posílily o 6,8 % po oznámení, že tato firma v indexu S&P 500 příští měsíc nahradí Marshall & Ilsley. Akcie společnosti Siga Technologies vyskočily o 11,8 %, neboť Chimerix po úpravě smlouvy stáhl svůj protest proti udělení federální zakázky společnosti Siga. Akcie společnosti PharmAthene posílily o 8,7 % poté, co oznámila, že ve svém vakcinačním programu dosáhla významného technického pokroku. Akcie společnosti Enbridge Energy Partners poklesly o 3,6 % po zahájení veřejné nabídky upsaných akcií. K dalším významným společnostem, jejichž akcie zaznamenaly pokles, patří Life Partners Holdings s poklesem o 4,7 % a Achillion Pharmaceuticals se ztrátou 4,0 %.

Index S&P 500 včera na základě ustupujících obav ze situace v Řecku posílil o 0,9 %, navzdory stagnaci v americké osobní spotřebě. Společnost Amazon.com posílila o 4,5 % poté, co jedna makléřská společnost přidala tento titul na svůj seznam „nejlepších tipů“. Akcie technologických společností Microsoft, Sandisk, Citrix Systems, F5 Networks a Adobe Systems získaly 3,7 %, resp. 3,7 %, 3,5 %, 3,2 % a 3,1%. Akcie finančních společností Huntington Bancshares, Janus Capital Group, Bank of America, US Bancorp, Capital One Financial a American Express přidaly 3,6 %, resp. 3,3 %, 3,1 %, 2,7 %, 2,5 % a 2,5 % pod vlivem optimismu ohledně nových pravidel pro kapitálové trhy.

Evropské akciové trhy: očekává se, že otevřou výše

Očekává se, že evropské trhy otevřou na vyšších úrovních. DAX pravděpodobně otevře o 45 bodů výše a CAC o 24 bodů výše.

Investoři očekávají zveřejnění německého indexu spotřebitelských cen, indexu cen dovozů, spotřebitelské důvěry GfK a švýcarského ukazatele spotřeby UBS.

Své hospodářské výsledky oznámí během dnešního dne firmy Harboes Bryggeri, TK Development, Exel Industries, Carlo Gavazzi Holding a I Grandi Viaggi.

Generální ředitel společnosti Bayer Marijn Dekkers uvedl, že společnost hodlá v Číně do roku 2015 zdvojnásobit svůj odbyt na přibližně 6,0 mld. EUR.

BAA, londýnská divize společnosti Ferrovial, jmenovala Normanda Boivina do funkce provozního ředitele londýnského letiště Heathrow.

Společnost Corporacion Financiera Albaoznámila, že za přibližně 51,9 mil. EUR získala 2,0% podíl ve společnosti Ebro Foods, a navýšila v ní tak svůj celkový podíl na 8,1 %.

Deutsche Boerse získala společnost Kingsbury International, která spolupracuje s chicagským Ústavem pro řízení dodávek (Institute for Supply Management) na zveřejňování Chicagského obchodního barometru (Chicago Business Barometer).

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše

EUR se dnes ráno obchoduje vůči americké měně výše pod vlivem zmírnění obav ze situace kolem řeckého zadlužení poté, co Německo přivítalo návrh francouzských věřitelů na dobrovolnou účast v dluhovém plánu. Trh očekává, že data, která budou zveřejněna v průběhu dnešního dne, potvrdí, že index cen domů v USA klesne v dubnu již desátý měsíc po sobě.

JPY se vůči USD obchoduje o 0,1 % výše, zatímco vůči EUR se obchoduje jen nepatrně výše.

V 6 hod. ráno se EUR vůči USD obchodovalo na burze Forex o 0,1 % výše na úrovni 1,4297 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o 0,1 % níže na úrovni 1,5970 USD. EUR se vůči GBP obchodovalo o 0,2 % výše na úrovni 0,8952 GBP.

AUD se vůči USD obchodoval o 0,1 % výše.

Aktuální makrodata

Papandreu vyzývá k podpoře, odbory stávkují

Řecký premiér Jorgos Papandreu vyzývá zákonodárce, aby při projednávání pětiletého rozpočtového plánu, který rozhodne o tom, zda se Řecko vyhne bankrotu, podpořili přísnější úsporná opatření.

Japonské maloobchodní tržby v květnu klesly

Japonské maloobchodní tržby klesly v květnu meziročně o 1,3 %, což je méně, než se čekalo. Za předchozí měsíc byl vykázán pokles o 4,8 %.

Japonský premiér N. Kan je po schválení rozpočtu ochoten odstoupit

Japonský premiér Naoto Kan potvrdil, že pokud japonský parlament na svém probíhajícím zasedání, které skončí na konci srpna 2011, schválí druhý dodatek k rozpočtu, odstoupí ze své funkce.

V následujících pěti letech přesáhne hodnota dovozu částku 8 bilionů dolarů, tvrdí čínský premiér

Čínský premiér Wen Ťia-pao uvedl, že čínský dovoz podle odhadů překročí v průběhu příštích pěti let v úhrnu hodnotu 8 bilionů dolarů.

Přebytek běžného účtu Jižní Koreje v dubnu vzrostl

Ve srovnání s dubnovým revidovaným přebytkem ve výši 1,28 mld. USD činil přebytek běžného účtu Jižní Koreje v květnu 2,26 mld. USD, což je nejvyšší hodnota za posledních sedm měsíců.

0 komentářů: