07 září 2010

7.9. FX blog Kena Vekslera: Austrálie má menšinovou vládu, zasedaly BoJ a RBA

Ken Veksler, Senior Manager, obchodování a poradenství, Saxo Bank

Vzhledem k tomu, že USA byly přes noc mimo hru, nebyla obchodní seance zdaleka tak hvězdná (jak si jistě dovedete představit), pokud jde o pohyby cen a všeobecný vývoj na trhu.

Za povšimnutí ale stojí zasedání dvou centrálních bank – japonské a australské – která se konala přes noc a která obě skončila výsledkem nepřinášejícím žádné změny. Zatímco z Japonska nezazněl prakticky žádný průvodní komentář, Australané zmínili přímou korelaci (upozorňuji, že něco takového se stalo poprvé) s možným (alespoň z mé strany ovšem velmi reálně očekávaným) zpomalením Číny, které by i u těch, kteří si doposud nebyli jisti, uvrhlo Austrálii v kontextu současného globálního klimatu zpět do doby temna. Zajímavější zprávou ale je, že byl konečně potvrzen vznik nové menšinové vlády v čele s novou (labouristickou) premiérkou Julií Gillardovou.

Podobně jako tomu bylo v letošním roce i v případě britských voleb, přineslo ukončení dvou týdnů nejistoty místní měně výrazné povzbuzení a u tohoto konkrétního měnového páru dále očekáváme růst.

Podobně jako včera zeje i dnes kalendář s očekávanými daty prázdnotou, takže ani dnes neočekáváme žádné zásadní zprávy, které by s trhy pohnuly. Pokud jde o vývoj na měnových trzích, v následujících dnech očekáváme otevírání nových pozic v souvislosti s příchodem nového měsíce a možná ještě více se projeví návrat obchodníků z letní přestávky, která se nám zdála být jednou z nejdelších, jaké jsme zažili.

Jednotlivé měnové páry….
Nejprve se podíváme na GBPUSD. Zde je obchodování poměrně slabé a podle celkové nálady trhu to vypadá, že v nejbližších dnech tento pár opravdu zamíří směrem dolů, a to prudce.

Tom ale podobně jako několik dalších poněkud váhavě hraje proti trendu, neboť říká, že dnes bude poptávat GBPUSD až na úroveň 1,5400 jako čistě spekulativní hru a bude hlídat poslední ufuněný krok nahoru na úroveň 1,5460/70. Mám Toma rád, ale ne vždy se mi jeho nápady zamlouvají a dnešek to jen dokazuje. Je možné, že jeho, stejně jako všechny jeho kamarády, zastaví ošklivé vyklizení pozic, které by mělo najít konečnou míru podpory kolem oblasti 1,5350.

U páru EURUSD to vypadá, že jsme narazili na krátkodobou oblast rezistence na úrovni 1,3030 a prozatím konsolidujeme nedávno získanou sílu. Pásma a úrovně, které platily včera, jsou ve hře i dnes, s výjimkou toho, že jsme dnes hned po ránu v lepší nabídce. Dobré nabídky údajně sedí v zóně 1,2750/60 a kolem ní, se stop-lossy těsně pod ní.

AUDUSD podle výše uvedených zpráv vypadá stále zdravě, ale zranitelně. Zůstáváme nad úrovní 0,9080 (pouze prolomení a dnešní uzavření pod touto úrovní potvrdí další pokles), ale vypadá to, že tohle štěně by se mohlo pustit do dalšího výpadu do oblasti 0,9200/30, kde už ve frontě stojí pár dobrých nabídek.

USDCAD…. Přečtěte si včerejší komentář…. Zítřejší prohlášení BoC je to jediné, co by mohlo přinést trochu změnu.

A konečně CHFJPY… pokud máte rádi jasně definovaná pásma a zisk, mohlo by se vyplatit sledovat denní a čtyřhodinové grafy tohoto páru. Dobré nabídky jsou na úrovni 83,30/40 a stejně dobré poptávky na úrovni 82,75. Zbytek nechám na vašem odhadu.

0 komentářů: