13 ledna 2011

Forexový blog Kena Vekslera: Směrem k silnějšímu EURUSD; Zraky jsou upřeny na aukci španělských dluhopisů

Možná jsem se trochu netrefil s načasováním, ale je to tu… Směřujeme k silnějšímu EURUSD, který se dotkl oblasti poblíž úrovně 1,3150, kde se nachází první rezistence (která je shodou okolností zároveň také pohyblivým průměrem za posledních 20 období) a poptávka stále trvá. Zdá se, že USD je stále v nabídce, a započatý pohyb podle mého názoru ještě nedospěl do konce. GBPUSD zareagoval podobně a až na vliv údajů o australské zaměstnanosti, které byly o něco horší, než se očekávalo, se přidal i AUDUSD. Hlavu na špalek dnes dávají BoE i ECB, u nichž se očekává oznámení o úrokových sazbách. I když se proslýchá, že Britové v souvislosti s očekáváními vyšší inflace sazby zřejmě zvednou, pravděpodobnost, že by se tak stalo dnes, je dost nízká. A ECB samozřejmě se žádnými změnami nepřijde! Další impuls dnešnímu obchodování možná dodá aukce španělských dluhopisů v hodnotě 3,5 mld., která pravděpodobně bude probíhat v duchu posledních přibližně 2 měsíců, tj. převládne na ní uměle vyvolaný nabídkový tón, za kterým bude stát z velké části kupní síla ECB.
Pokud jde o hlavní dnešní události, očekávám další kapitulaci USD, protože DXY bude zřejmě pokračovat v konsolidaci a korekci. Ano, zaujímám k EURUSD býčí postoj a očekávám, že prodávat se začne přibližně okolo úrovně 1,3150. Potenciál pro další prolomení směrem vzhůru je u tohoto páru stále vysoký a kdekoli do úrovně 1,3250/80 mohou obchodníci stále prodávat a snažit se zaměřit na obchodování ve střednědobém horizontu – stoplossy bude nutné umístit alespoň nad 1,3370, aby se obhájil celkový poměr rizika a zisku, cíle směrem dolů by se měly pohybovat na úrovni 1,2800 a níže. Alternativní strategií pro EURUSD by mohlo být využití opcí a vstup do hry s kombinací spotů a opcí. Obchodníci by mohli prodávat ATM call opce na EURUSD se splatností 1 týden kdekoli mezi 25 % a 33 % své celkové pozice, a pokud bude pár pokračovat v posilování, přidat pozici na spotovém trhu a tím zlepšit průměr. Úrovně pro stoplossy zůstávají stejné.
U GBPUSD také zastávám býčí postoj, ale vypadá to, že zde je ještě prostor pro růst a 1,5830/50 je cílem pro prodej, stoplossy by měly být nad 1,5930 s cílem 1,5500 a pak 1,5450/00.
Prozatím se budu držet stranou od AUDUSD, neboť u tohoto páru nemám jasné údaje, a abych pravdu řekl, podobné to je i u USDCAD.
Přirozeně budu sledovat GBPJPY kvůli čerstvým krátkým pozicím, ale ne před oblastí 131,30; sledujte tento prostor.

0 komentářů: