23 června 2011

Bernanke dostál situaci a dolar z toho profitoval

Ken Veksler, Senior Manager, Trading Advisory, Saxo Bank

Prezident Federální rezervní banky Ben Bernanke sice mnohé při své včerejší tiskové konferenci uspal, nicméně výstupy, které prezentoval, byly z těch možných podle mého osobního názoru jedny z nejpříhodnějších.
Stručně řečeno, druhá vlna QE2 bude oficiálně ukončena podle plánu ke konci tohoto měsíce, třetí vlna není na pořadu dne a získané kupóny budou reinvestovány do nákupu dalších pokladničních poukázek. Pro dolar to vidím jako čisté pozitivum a názor trhu je zjevně stejný, neboť USD přes noc zdaleka překonal všechny ostatní měny v koši G10. USA zaznamenaly také revizi prognózy růstu na následujících 24 měsíců směrem dolů, nicméně po překonání „deflační“ překážky se nyní pozornost stáčí ke kontrole inflace, jejíž stávající úroveň okolo 2 % již dosahuje na strop pásma tolerance stanoveného Fedem. Zjevnou obavu způsobuje stále míra nezaměstnanosti, což znamená, že naplnění ekonomické kapacity zůstává stále velmi vzdáleným bodem kdesi daleko na horizontu. Rétorika se točila kolem nízkých sazeb po delší období atd. atd., tady se zjevně překvapení nedočkáme. Americké akcie vcelku pochopitelně zareagovaly mírným poklesem, ale i tak to vypadá, že se převážně konsolidují v oblasti 1250/60 – 1315/20.

Jinak se toho přes noc moc nedělo, protože trh zřejmě sám hledá směr a smysl. Blíží se léto a po nejbližším zasedání ECB (2-3 týdny) bude zaděláno na nečinnost.

Pokud jde o pozice a úrovně, není ke včerejšímu komentáři moc co dodat, protože celkový obraz zůstává z valné většiny stejný.

Pokud jde o EURUSD, dnes odpoledne bych měl dotáhnout do konce opční strategii butterfly (kterou jsem zahájil před pěti týdny), která je celá postavena okolo klíčové úrovně 1,4250.

V případě GBPUSD nadále zaujímám medvědí postoj a budu prodávat, neboť jsme podle mého názoru bezprostředně před testováním úrovně 1,5980/30. K pohybu přispěla z velké části jedna velká americká banka kategorie Tier 1, která otevřela u tohoto páru strategickou krátkou pozici, k čemuž se přidali i další.

V případě AUDUSD je alespoň pro dnešek rizikem falešné prolomení pod úroveň 1,0480, které by mohlo smést stop-lossy umístěné pod touto úrovní, přičemž následně by mohlo dojít k návratu na úrovně, na kterých se obchoduje na burze nyní.

V případě USDCHF se nadále při poklesech přikláním k býkům a ve střednědobém výhledu očekávám návrat do zóny poblíž 0,8550.

Během dne nás z USA čeká týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, z Velké Británie zpráva o inflaci…

0 komentářů: