22 června 2011

Market Preview – 22. června 2011

Saxo Bank UK

Britské akciové trhy: očekává se, že otevřou níže

Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota nižší o 5 až 10 bodů.

Investoři čekají na zveřejnění zápisu z jednání Bank of England.

Své hospodářské výsledky by později během dne měly zveřejnit společnosti Kesa Electricals, HMV Group, Imagination Technologies Group, Sepura a Wynnstay Group.

Zprávy uvádějí, že společnost Rio Tinto začala při prodeji železné rudy používat kontrakty s cenou stanovovanou s měsíčním předstihem.

SpolečnostRio Tinto oznámila, že na navýšení svého vlastnického podílu ve společnosti Ivanhoe Mines ze 46,5 % na 42,0 % vynaloží částku 502 mil. USD.

Společnost Qantas Airways informovala, že dosáhla dohody se společností Rolls-Royce ohledně problémů způsobených loni v listopadu výbuchem motoru v letounu Airbus A380.

Zpravodajská stanice Sky News uvedla, že společnost Aviva možná později během tohoto týdne přijde s oznámením, že se dohodla na prodeji své divize RAC zabývající se asistenčními a odtahovými službami.

V reakci na nedávné tiskové zprávy společnost Cable & Wireless Worldwide potvrdila, že v minulosti zvažovala a nakonec zamítla prodej své mezinárodní obchodní divize.

Asie: většina titulů posílila

Asijské trhy dnes ráno obchodují většinou výše poté, co vláda řeckého premiéra Jorgose Papandrea přežila v parlamentu hlasování o důvěře.

V Japonsku se akcie společností Sony, Konica Minolta Holdings a Seiko Epson Corporation obchodují na burze výše, protože japonský jen včera oproti euru oslabil. Společnost Elpida Memory se obchoduje výše poté, co oznámila, že vyvinula nový, extrémně tenký paměťový čip RAM. Společnost Toyota Motor Corporation se obchoduje výše poté, co makléřská společnosti zvýšila odhadovanou výši celoročního provozního zisku této firmy. Index Nikkei se v 6 hod. obchodoval o 1,5 % výše na úrovni 9605,4.

V Jižní Koreji se akcie společnosti Samsung Electronics obchodují výše, čímž navázaly na zisky, které si tentýž titul přes noc připsal na amerických trzích. V Hongkongu se akcie surovinových firem Aluminum Corporation of China a Angang Steel obchodují výše. Také akcie společnosti Alibaba.com posílily poté, co Alibaba Group, která je mateřskou společností výše uvedené firmy, uvedla, že pokročila ve svých jednáních s Yahoo Inc. V Číně trhy poněkud oslabily poté, co čínská Státní komise pro rozvoj a reformy oznámila, že v červnu bude inflace vyšší než v předchozím měsíci. Akcie společností China Citic Bank a China Vanke oslabily.

Americké akciové trhy: futures oslabily

V 6 hod. se futures na americký akciový index se obchodovaly níže, přičemž futures na index S&P 500 oslabily o 1,1 bodu.

Mezi hlavní dnes zveřejňované ekonomické údaje a informace patří rozhodnutí Federálního výboru pro volný trh (FOMC) ohledně úrokových sazeb, americký index cen domů a americký index žádostí o hypotéku (MBA).

Své hospodářské výsledky oznámí dnes také společnosti Bed Bath & Beyond, Fedex Corporation, Paychex, Red Hat a American Software.

V rámci včerejšího následného obchodování společnost AeroVironment prudce posílila o 12,8 % poté, co zveřejnila své nad očekávání dobré výsledky za 4. čtvrtletí. SpolečnostAsia Entertainment & Resources výrazně posílila o 12,3 % poté, co oznámila, že její představenstvo odsouhlasilo zpětný odkup cca 2 milionů akcií společnosti. Společnosti A-Power Energy Generation Systems a Globus Maritime si připsaly 10,8 %, resp. 10,4 %. SpolečnostiNuVasive, Adobe Systems a Atmel naopak oslabily o 4,4 %, 3,2 %, resp. 3,1 %.

Index S&P 500 včera posílil o 1,3 % poté, co polevily obavy týkající se řecké dluhové krize. Nejvíce si připsala společnost Monster Worldwide, která posílila o 7,0 % poté, co makléřská firma změnila své doporučení z „neutral“ na „buy“. Akcie komoditních firem CF Industries Holdings, Peabody Energy, Alpha Natural Resources, Alcoa a Freeport Mcmoran Copper and Gold si po oslabení dolaru připsaly 5,9 %, 5,1 %, 4,5 %, 4,0 %, resp. 3,9 %. Akcie technologických společností Tellabs, Cognizant Technology Solutions, F5 Networks a Advanced Micro Devices stouply o 6,4 %, 6,1 %, 4,9 %, resp. 4,8 %. Akcie průmyslových podniků Cummins, Joy Global, Flowserve, Caterpillar a Molex si polepšily o 4,3 %, 3,9 %, 3,8 %, 3,3 %, resp. 3,1 %. Mezi poraženými najdeme společnosti Walgreen, Motorola Mobility Holdings, Sears Holdings, Corning a Procter & Gamble, jejichž akcie šly dolů o 4,2 %, 2,9 %, 2,2 %, 1,5 %, resp. 1,3 %.

Evropské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše
Evropské akciové trhy pravděpodobně otevřou výše. DAX zřejmě otevře o 3 body níže až 17 bodů výše, CAC o 3 body níže až 4 body výše.
Investoři očekávají informace o podnikatelské důvěře a indexu výhledu průmyslové výroby ve Francii, nových průmyslových objednávkách a spotřebitelské důvěře v eurozóně a indexu sentimentu ZEW ve Švýcarsku.
Své výsledky dnes zveřejní společnosti H&M Hennes & Mauritz, Skistar, TDS Informationstechnologie a Prismaflex International.
CEO společnosti TDC Henrik Poulsen uvedl, že cenová válka ohledně mobilních tarifů, která v zemi zuří již devět měsíců, by mohla dovést odvětví k větší konsolidaci.
Společnost Total podepsala smlouvu na prodej své britské sítě 810 značkových servisů společnosti Rontec Investments LLP, a to asi za 600 mil. USD. Cílem je omezit rozsah evropských aktivit v oblasti rafinace a maloobchodu.
Společnost Alstom provedla výpad na trh energie získávané z mořských vln, neboť zakoupila 40% podíl ve skotské firmě specializující se na obnovitelné zdroje AWS Ocean Energy.
CEO společnosti Daimler Dieter Zetsche uvedl, že jeho firma a Rolls Royce si zajistily cca 85 % akcií společnosti Tognum, výrobce těžké mechanizace, a to po skončení platnosti jejich společné nabídky.
Společnost Aegon uvedla, že v Nizozemsku a Velké Británii přistoupí ke snižování nákladů a poroste rychleji než trh v USA.
Americká federální agentura FDA hlasovala proti schválení léčivého přípravku na dnu pod názvem Ilaris od společnosti Novartis, mimo jiné kvůli obavám z vedlejších účinků na pacienty.

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje níže
EUR se dnes ráno obchoduje vůči USD níže. Příčinou jsou obavy trhu, že pro řeckou vládu pod vedením Jorgose Papandrea bude i poté, co přežila hlasování o důvěře v parlamentu, schvalování úsporných balíků obtížné.
JPY se vůči USD obchoduje o 0,1 % níže. Důvodem je včerejší konec zasedání o politice Fedu.
V 6 hodin ráno se EUR vůči USD obchodovalo o 0,2 % níže s kurzem 1,4378 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o 0,1 % níže s kurzem 1,6224 USD. EUR se vůči GBP s kurzem 0,8863 obchodovalo o 0,1 % níže.
AUD se vůči USD obchodoval o 0,2 % níže, zatímco CAD se vůči USD obchoduje o 0,2 % níže.

Aktuální makrodata
Řecká vláda přežila hlasování
Řecký předseda vlády Jorgos Papandreou přežil se 155 z 300 hlasů hlasování o důvěře. Parlamentní hlasování o zavedení úsporného programu je plánováno na příští týden.
Krize a pomalé zotavování – hlavní rizika pro Španělsko, tvrdí MMF
Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval, že Španělsko čelí v souvislosti se svým zotavováním značným rizikům a musí se odhodlat k zásadnějším reformám. Evropská dluhová krize by jinak mohla ohrozit růst země.
Předstihový růstový index v Austrálii v dubnu zpomalil
Společnost Westpac Banking Corporation a Melbournský institut oznámily, že v meziměsíčním srovnání vzrostl předstihový index v Austrálii za duben o 0,2 %, zatímco v předchozím měsíci to bylo 0,6 %.
Deficit běžného účtu Nového Zélandu v 1. čtvrtletí fiskálního roku 2011 vzrostl
Deficit běžného účtu na Novém Zélandu činil v 1. čtvrtletí roku 2011 8,3 mld. NZD. V předcházejícím čtvrtletí to bylo revidovaných 8,04 mld. NZD.

0 komentářů: