24 června 2011

Market Preview – 24. června 2011

Saxo Bank UK

Britské akciové trhy: otevřou pravděpodobně výše
Britské akciové trhy dnes pravděpodobně otevřou v zelených číslech, index FTSE 100 se při otevření předpokládá výše o 65 bodů.

Investoři očekávají projev guvernéra BoE A. Kinga a zprávu této banky o finanční stabilitě.

Své hospodářské výsledky by během dnešního dne měly zveřejnit společnosti Berkeley Group Holdings a Real Estate Opportunities.
V soudním sporu o 9 mld. USD s konkurzním správcem Madoffovy společnosti, v němž je banka HSBC Holdings obviňována ze špatné správy financí, si podle agentury Reuters bude banka muset na verdikt počkat až konce července.
Společnost Unilever oznámila vytvoření fondu rizikového kapitálu pro investice v Indii. Fond by měl sloužit k investicím do mediální oblasti, technologií a dalších sektorů mimo klíčové oblasti podnikání společnosti.
Americký Úřad pro potraviny a léčiva (Food and Drug Administration) vydal prohlášení, že lék Firazyr společnosti Shire bezpečně a účinně léčí vzácné genetické onemocnění, dědičný angioedém.
Podle oznámení společnosti BHP Billiton se odhad nákladů na rozšíření zařízení na zpracování hliníku ve Worsley v Západní Austrálii zvýšil kvůli složitosti a inflačním tlakům na 2,995 mld. USD.

Asijské akciové trhy: obchoduje se výše
Na asijských trzích se dnes ráno obchoduje výše, neboť investoři ulevili svým obavám v nadějném očekávání, že vrcholní představitelé EU dosáhnout shody ohledně záchranného balíku pro Řecko.
Poté, co japonský jen oslabil vůči euru, se v Japonsku akcie exportního sektoru, konkrétně společností Sony Corporation a TDK Corporation, obchodují na burze výše. Přepravní společnosti Kawasaki Kisen, Nippon Yusen K.K a Mitsui O.S.K. Lines posílily v závěsu za stoupajícím indexem Baltic Dry. Akcie společnosti Toshiba se obchodují výše díky makléři, jenž zvýšil její rating z hodnocení „neutral“ na „out-perform“. V 6 hodin ráno se index Nikkei obchodoval o 0,5 % výše, tedy na úrovni 9640,8.
V Jižní Koreji se akcie technologických společností Samsung Electronics Company a LG Electronics obchodují výše. V Hongkongu posílily akcie společnosti Prada, která zde zažívá premiéru. Akcie přepravců Air China a Cathay Pacific Airways se v návaznosti na klesající cenu ropy obchodují výše. Na čínských trzích se obchoduje výše, zisky si připisují akcie automobilového a leteckého průmyslu. V důsledku zpráv, že se státní instituce snaží dosáhnout zrušení limitů na nákup automobilů, posílily akcie společnosti SAIC Motor Corporation.

Americké akciové trhy: futures se obchodují výše
Futures na americké akciové indexy se v 6 hodin ráno obchodovaly výše, futures na index S&P 500 vzrostl o 5,9 bodu.
Z hlavních makroekonomických údajů se dnes očekává anualizovaný údaj o hrubém domácím produktu, výdaje na osobní spotřebu, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a objednávky civilního průmyslového zboží.
Své hospodářské výsledky by dnes měla oznámit společnost Command Security Corporation.
V rámci včerejšího následného obchodování zaznamenala společnost Oracle Corporation v důsledku neuspokojivých výsledků své hardwarové divize ztrátu 4,4 %. Poté, co hospodářské výsledky společnosti Micron Technology zcela minuly očekávání analytiků, zažily její akcie propad o 12,9 %. Společnost STR Holdings snížila odhad svých výsledků na druhé čtvrtletí, na což její akcie zareagovaly poklesem o 9,9 %. Akcie Ellie Mae vyskočily o 21,1 %. Akcie společnosti Southern Union vylétly o 14,8 % v reakci na nabídku společnosti Williams Companies na odkup Southern Union. Společnosti Navios Maritime Holdings a AeroVironment si připsaly 6,1 %, resp. 3,2 %.
Index S&P 500 včera zaznamenal ztrátu 0,3 %, neboť sentiment na trhu z větší části ovlivnily nepříznivé údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, a to navzdory nedávnému růstu trhu v reakci na zprávy, že se Řecku podařilo dohodnout s EU na plánu úsporných opatření. Akcie Flowserve klesly o 3.0 %. Akcie realitních společností HCP, Avalonbay Communities, Boston Properties a Vornado Realty Trust klesly v uvedeném pořadí o 3,0 %, 3,0 %, 2,9 % a 2,9 %. Akcie společností Genworth Financial, Fifth Third Bancorp a Bank of New York Mellon klesly o 2,7 %, 2,5 %, resp. 2,3 %. Společnosti Bristol-Myers Squibb a Pfizer si připsaly 5,7 %, resp. 1,8 %. Důvodem bylo oznámení pozitivních výsledků testování jejich léku na ředění krve. Akcie společnost Western Digital šly nahoru o 7,1 %, a to po prohlášení makléře, že společnost by mohla překonat očekávání na druhé čtvrtletí a zlepšit svou prognózu na příští čtvrtletí.

Evropské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše
Evropské akciové trhy pravděpodobně otevřou s kladnými přírůstky. DAX zřejmě otevře o 70 bodů výše, CAC o 50 bodů výše.
Investoři očekávají informace o průzkumu spotřebitelské důvěry GfK, maloobchodních tržbách a index současných podmínek IFO z Německa a dále pak index spotřebitelské důvěry z Francie.
Společnost Chrysler Group uvedla, že „intenzivně“ analyzuje možnost výroby většího počtu automobilů v Číně, a to v rámci společného podniku Fiatu a Guangzhou Automobile Group Company.
Francouzský ministr průmyslu Eric Besson požádal společnost Total o revizi cen benzínu pro koncové zákazníky. Této žádosti předcházelo rozhodnutí Mezinárodní agentury pro energii (IEA) o uvolnění 60 mil. barelů surové ropy ze strategických zásob.
Společnost Credit Suisse Group zahajuje činnost skupiny systémového obchodování v hodnotě 500 mil. USD v rámci své divize pro správu aktiv.
Společnost Sanofi oznámila, že jí kanadské ministerstvo zdravotnictví (Health Canada) udělilo povolení k prodeji nového injekčního přípravku na léčbu rakoviny prostaty pod názvem Jevtana.

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje o něco výše

EUR se dnes ráno obchoduje vůči USD o něco výše. Příčinou byl příslib čelních představitelů Evropské unie týkající se stabilizace eurozóny a záchrany Řecka dalším přísunem prostředků, který je podmíněn tím, že parlament příští týden schválí balík úsporných opatření.
JPY se vůči USD obchoduje o něco málo výše.
V 6 hodin ráno se EUR a GBP vůči USD obchodovaly mírně výše s kurzem 1,4262 USD, resp. 1,6012 USD. EUR se vůči GBP s kurzem 0,8907 obchodovalo na nezměněných úrovních.
AUD se vůči USD obchoduje o 0,1 % výše.

Aktuální makrodata
EU se zavázala k záchraně Řecka výměnou za rozpočtové škrty
Čelní představitelé Evropské unie se zavázali ke stabilizaci eurozóny a záchraně Řecka dalším přísunem prostředků, který je podmíněn tím, že parlament příští týden schválí balík úsporných opatření.
Rozvaha Fedu na týden končící 22.6.2011 roste
Rozvaha amerického Fedu na týden končící 22.6.2011 vzrostla o 2,860 bilionu USD. V předchozím týdnu to bylo 2,832 bilionu USD.
Japonské ceny podnikových služeb v květnu klesly
V meziročním srovnání došlo v Japonsku v květnu k poklesu indexu cen podnikových služeb o 0,9 %. Tento pokles následoval poté, co v předchozím měsíci pokles dosáhl revizí zvýšené míry 0,7 %.
Pro rating jsou důležitá opatření Japonska ve fiskální oblasti, uvedla agentura Fitch
Agentura Fitch Ratings uvedla, že fiskální konsolidaci v Japonsku brání aktuální politické problémy a od chvíle, kdy agentura nedávno potvrdila rating místní měny na úrovni AA, se situace zhoršila.
Čínská inflace je „pevně pod kontrolou“, říká Wan Ťia-pao
Čínský premiér Wan Ťia-pao uvedl, že úsilí Číny o snížení inflace zafungovalo a tempo růstu spotřebitelských cen v letošním roce zpomalí.
Velká Británie nebude muset přispět k záchraně Řecka, říká David Cameron
Britský premiér David Cameron uvedl, že byl ujištěn o tom, že Británie nebude muset přispět k další záchraně Řecka.

0 komentářů: